1. Ulusal Aroid Kongresi

KONGRE TARİHİ
27 Haziran - 30 Haziran 2019

KONGRE ŞEHRİ
Eskişehir, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
www.aroid2019.org
DAVET
Türkiye’de doğal yayılış gösteren Araceae türlerini (aroidler) araştırmayı amaçlayan "Aroid Araştırma Grubu" ülkemizdeki akademisyenlerce Mayıs 2017 de kuruldu. Bir taraftan sistematik sorunları bulunan diğer taraftan zehirli oldukları bilinen ancak özellikle geleneksel tedavide ve beslenme alanında çok eskiden beri kullanılan bu ilginç türlerle ilgili bilimsel araştırmalardan yararlı sonuçlar elde edilebileceğini düşünülüyor.

Grup konuyla ilgili biyosistematik ve etnobotanik konulu lisansüstü tezler hazırlama, araştırma projeleri üretme,bilimsel toplantılar düzenleme gibi faaliyetlerde bulunarak elde edeceği ayrıntılı bilgiyi paylaşacak ve bu şekilde aroidler hakkındaki bilinenlere katkıda bulunabilecek. Ayrıca Türkiye’deki belirli bitki türlerini benzer şekilde ele alacaklara da örnek olabilecek.

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin