1. Uluslararası Balkan Protez-Ortez Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
18 Ekim - 19 Ekim 2019

KONGRE ŞEHRİ
Edirne, Türkiye
KONGRE YERİ
Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi

KONGRE WEB SİTESİ
protezortez2019.trakya.edu.tr
DAVET
Değerli Üyelerimiz, Sağlık Profesyonelleri, Firma Yetkilileri ve Öğrencilerimiz,

18-19 Ekim 2019 tarihleri arasında Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde düzenleyeceğimiz “1. ULUSLARARASI BALKAN PROTEZ-ORTEZ SEMPOZYUMU” na sizleri davet etmekten onur ve mutluluk duymaktayız. Bu sempozyumun, bilimsel içeriği yüksek oturumlardan, yenilikçi konulardan ve önemli tartışmalardan oluşacağına inanıyoruz. Bilimsel programla birlikte, uluslararası sempozyumumuzun, katılımcıların zihninde iz bırakacak bir sempozyum olması sizlerin destek ve katkılarıyla mümkün olacaktır.

1998 yılında Ankara’da kurulan Türkiye Protez- Ortez Bilim Derneği’nin amaçları; kongre, sempozyum, kurs gibi eğitsel ve bilimsel etkinlikleri düzenlemek, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri üyeleriyle paylaşmak, bu gelişmeleri hastalara yansıtmak, protez ve ortez kaynaklarının optimum kullanımını sağlamak, protez ve ortez alanındaki ulusal ve uluslararası kuruluşlarla işbirliği yapmak, karşılaşılan sorunları tartışmak, bu alanda çalışan hekim, fizyoterapist, mühendis, prostetist-ortotist, ortopedik protez-ortez teknikeri ve teknisyeni arasındaki bilgi alışverişini sağlamak ve gelişmiş ülkeler standardında protez-ortez rehabilitasyonunu gerçekleştirmektir.

Türkiye’nin içinde yer alan Doğu Trakya bölgesi Balkan coğrafyası içinde yer almaktadır. Edirne, İstanbul'a 230 km, Yunanistan'a 5 km ve Bulgaristan'a 15 km mesafedeki Trakya’nın en büyük kenti ve önemli bir geçiş noktasıdır. Bunun yanı sıra tarihten bu yana var olan kültürel bağlantılar ve yakın ilişkiler Balkan ülkeleri ile Türkiye arasında bağlantı ve iş birliğinin önemini göstermektedir.

Her ne kadar teknoloji ve sağlık alanında gelişmeler olsa da kronik hastalıklar, savaş, travma veya doğumsal nedenlerden kaynaklanan sorunlar hala önemli bir sağlık problemidir. Yaşlanan popülasyonlar ve kronik hastalık görülme sıklığındaki küresel artış nedeniyle, sorunların ciddiyeti giderek artmaktadır. Protez-ortez uygulamaları ve rehabilitasyonu, engelli bireylerin fonksiyonunu, bağımsızlığını ve genel iyilik halini geliştirmek için önemlidir. Protez-ortez alanında verilen hizmetin kapasitesini arttırmak, kalitesini geliştirmek ve standartlarını yükseltmek bu alanda çalışanlar için son derece önemlidir. Balkan ülkeleri arasında protez-ortez alanında iş birliğini artırmak, profesyoneller arası iletişimi geliştirmek, ortak çalışmaların önünü açabilecek bir ortam sağlamak, bölgede protez-ortez üretim kapasitesini ve kalitesini geliştirmek amacıyla bu sempozyumun yapılması planlanmıştır. Bu amaçla, Türkiye Protez-Ortez Bilim Derneği öncülüğünde, Balkan Ülkelerinin katılımıyla birincisini gerçekleştireceğimiz sempozyumun, protez-ortez alanında çalışan profesyoneller ile bu alanda hizmet veren firmalar arasında iş birliğini geliştirmek, iletişimi ve bilgi alışverişini sağlamak adına faydalı olacağına inanmaktayız.

Bu amaçlarla gerçekleştireceğimiz 1. Uluslararası Balkan Protez-Ortez Sempozyumu’na pek çok yerli ve yabancı profesyonel katkı sağlayacaktır. Sempozyum ana konuları; Protezler, Ortezler, Rehabilitasyon, Elektrotaktil Feedback Kontrollü El Protezleri, Mikroişlemcili El Protezlerinde Gelişmeler ve Gelecekteki Uygulamalar, Ortez ve Protez Uygulamalarında Üç Boyutlu Teknolojiler, Mobil Oküler ve Fasiyal Protezler, Spora Özgü Protezler, El Yaralanmaları Ortezleri ve Rehabilitasyonu, Serebral Palside Yürüyüş Bozuklukları ve Ortezler, Skolyoz ve Ortez Yaklaşımları, Lumbar/Sakroiliak Eklem Disfonksiyonları ve Ortez Yaklaşımları ve Balkanlarda Protez-Ortez Uygulamaları gibi başlıkları içermektedir. Sempozyumumuzda, bu başlıkları içeren panel, konferans, oturum, workshop, serbest bildiri ve poster sunumlarına yer verilecektir. Tüm sunumlar sempozyum web sayfamızda oluşturulacak olan e-book’ta yayınlanacaktır.

Protez-Ortez alanında çalışan rehabilitasyon ekibini bir araya getirerek bilimsel paylaşımlar yanında, sosyal birliktelikleri de güçlendirmeyi amaçladığımız “1. Uluslararası Balkan Protez-Ortez Sempozyumu’nda siz değerli katılımcılarla birlikte olmaktan mutluluk duyacağız.

En içten saygı ve sevgilerimizle,

Prof. Dr. Sedat Üstündağ
Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı

Prof. Dr. Fatih Erbahçeci
Türkiye Protez-Ortez Bilim Derneği Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin