1. Uluslararası Şiddeti Anlamak Kongresi

KONGRE TARİHİ
21 Mart - 23 Mart 2019

KONGRE ŞEHRİ
İstanbul, Türkiye
KONGRE YERİ
MEF Üniversitesi

KONGRE WEB SİTESİ
www.siddetianlamak.com
DAVET
Merhaba,

Hem ülkemizde hem dünyada şiddetin giderek yaygınlaştığı ve hayatın her alanında karşımıza çıktığı bu ortamda, şiddeti anlamak ve şiddet hakkında konuşmak için sizlerle yeniden bir araya gelmek istiyoruz.

Şiddeti Önleme ve Rehabilitasyon Derneği (İMDAT) ve MEF Üniversitesi’nin ortak çalışması sonucunda 3 yıldır ulusal düzeyde gerçekleştirdiğimiz Şiddeti Anlamak Kongresi’ni bu yıl uluslararası olarak düzenleyeceğiz. Uluslararası Şiddeti Anlamak Kongresi’nin ana temasını, “Gündelik Hayatta Şiddet’’ olarak belirledik. Gündelik hayatımızda, çok farklı anlarda ve şekillerde, hatta bazen adını koyamadan şiddete maruz kalıyoruz. ‘Sporda Şiddet’, ‘Trafik Şiddeti’, ‘Dijital Çağda Şiddet’, ‘Kaçırılan Çocuklar’ ve ‘Mültecilere Yönelik Şiddet’, bu şiddet alanlarının sadece birkaçı. Bu konulara ve tüm diğer şiddet alanlarına geniş bir bakış açısı ile yaklaşıp gündelik hayatta şiddet kavramını tartışmak ve sosyolojik, psikolojik, felsefi yönleriyle incelemek niyetindeyiz. Şiddeti bazen mağdur, bazen fail açısından ele alacak; çözüm önerileri üzerinde tartışacağız.

21-23 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenecek kongremizde konu ile ilgili oturumlar, paneller gerçekleştirilecek; sözlü ve yazılı bildiriler ve posterler yer alacaktır. Ayrıca 20 Mart 2019 tarihinde, psikologlar, psikiyatristler, hukukçular ve adli tıp uzmanları tarafından “Mağdur Çocukla Görüşme Teknikleri” kursu düzenlenecektir. Kurs sonunda katılımcılara katılım belgesi verilecektir. Bildiriler için son gönderim tarihi 28.02.2019’dur. Bilgi için www.siddetianlamak.com ve www.imdat.org adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Bundan önce düzenlediğimiz kongrelerde olduğu gibi bu yıl da siz değerli katılımcılarımızın katkı ve desteği bizim için çok değerli. Sizleri aramızda görmekten memnuniyet duyacağız.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Oğuz POLAT
İMDAT Derneği Başkanı

Prof. Dr. Havva KARAGÖZ
MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin