10. Türk-Alman Psikiyatri Kongresi

KONGRE TARİHİ
19 Eylül - 22 Eylül 2019

KONGRE ŞEHRİ
Antalya, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
www.turk-almanpsikiyatrikongresi2019.com
DAVET
Değerli ruh sağlığı çalışanları, sayın meslektaşlarımız,

Türk Alman Psikiyatri, Psikoterapi ve Psikososyal Sağlık Derneği (TAP-DER) olarak sizleri bu yıl düzenlenecek olan X. Türk-Alman Psikiyatri Kongresi’ne katılmaya davet ediyoruz.

Günümüzün değişmekte olan dünyası, karşımıza yeni sorunlar çıkarmaktadır, ruhsal bozukluklar ve ruhsal/toplumsal sağlık sorunları da bunlar arasındadır. “Değişen Dünyada Ruh Sağlığı: Kanıtlar ve Deneyimler” ana teması ile düzenlenen bu kongre, psikiyatri ve ruh sağlığı alanlarında çalışan bilim insanlarını, günümüz dünyasındaki hızlı teknolojik, bilimsel, kültürel, toplumsal değişimler ile ruh sağlığı ve psikiyatri arasındaki etkileşimleri tartışmaya davet etmektedir. Bu sorunların, bilimsel ve etik ilkeler ışığında, farklılıklara duyarlı mesleki işbirliği ve insani dayanışma ile aşılabileceği umudunu taşıyoruz.

Bu kongre, bilimsel araştırma verilerinin sunulması yanında, uygulama deneyimlerinin ve kuramsal yaklaşım ve görüşlerin paylaşılması için de bir platform sunmaktadır.

Türk Alman Psikiyatri, Psikoterapi ve Psikososyal Sağlık Derneği (TAP-DER) Prof. Dr. Wolfgang M. Pfeiffer and Prof. Dr. Metin Özek öncülüğünde, ‘çeyrek asır’ önce kurulmuştur. Bu dernek, başta Almanya ve Türkiye’den olmak üzere, Avrupa ve Dünya’nın birçok ükesinden, özellikle transkültürel psikiyatri ve ruh sağlığı alanlarında çalışan bilim insanlarının çalışmaları ve işbirliği ile giderek etkinliğini arttırmaktadır. Yakın zamanda, Dünya Psikiyatri Birliği üyesi dernekler arasına kabul edilmiş; Avrupa Psikiyatri Birliği, Alman Psikiyatri, Psikoterapi ve Psikosomatik Derneği (Deutsche Gesellschaft für Psychiatrie und Psychotherapie, Psychosomatik und Nervenheilkunde; DGPPN) ve Türkiye Psikiyatri Derneği ile çok yakın işbirlikleri gerçekleştirmiştir.

Sizi, bu sonbaharda, 1994 yılında birinci kongrenin yapılmış olduğu Antalya’ya, 10. Türk-Alman Psikiyatri Kongresine bilimsel katkıda bulunmaya ve tüm dünyadan meslektaşlarımızla buluşmaya davet ediyoruz.

Prof. Dr. Levent Küey
Kongre Başkanı (Türkiye)

Prof. Dr. Kaan Kora
TAP-DER 2. Başkanı (Türkiye)

Prof. Dr. Dr. Andreas Heinz
Kongre Başkanı (Almanya)

Prof. Dr. Meryam Schouler-Ocak
TAP-DER Başkanı (Almanya)

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin