15. Türkiye Acil Tıp Kongresi

KONGRE TARİHİ
21 Kasım - 24 Kasım 2019

KONGRE ŞEHRİ
Belek, Antalya, Türkiye
KONGRE YERİ
Regnum Carya Otel

KONGRE WEB SİTESİ
www.tatkon2019.org
DAVET
Değerli Meslektaşlarım,

Sizleri 15. Türkiye Acil Tıp Kongresi’ne (TATKON) davet etmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum. TATKON 2019 bilimsel içeriği ile acil tıp camiasının en prestijli kongresi olarak ülkemizdeki acil tıp gönüllülerini bir araya getirmeyi hedeflemektedir. Bu güzel kongrede konuklarımızı güçlü bir bilimsel program ile 2017 ACEM ve 2018 EACEM kongresinde büyük beğeni toplayan Regnum Carya Otelinde ağırlayacağız.

Acil tıp ülkemizde 25 yılı aşkın süredir bir uzmanlık dalı olarak kabul görmektedir. Ülkemiz acil tıbbı her yıl giderek büyümeye devam etmektedir. Her yıl, bir önceki yıla göre fazla acil tıp uzmanı sağlık sisteminde yerini almaktadır. Giderek büyüyen camiamız, Türkiye Acil Tıp Derneği’nin her seferinde daha iyisini yapmaya çalıştığı kongreler için en önemli motivasyon kaynağıdır. Bu sürecin başından bugüne kadar, Türkiye Acil Tıp Derneği, acil tıp uzmanları ve sağlık çalışanlarının en büyük destekçisi olmuştur ve olmaya da devam etmektedir. Derneğimizin yayınları ve sürekli tıp eğitimini destekleyici olarak düzenlediği bilimsel ve eğitici aktiviteleri acil tıp eğitimi veren kurum ve kuruluşlar ile acil tıp uzmanları, pratisyen hekimler ve asistanlar için her zaman başvuru kaynağı olmuştur.

Oldukça zorlu bir eğitim süreci içinde ülkemizin hasta yükünün kayda değer kısmını uzmanlık dalı olarak göğüslemeye çalışan camiamız başta olmak üzere tıp dünyamızın hemen hemen her alanında ne yazık ki giderek artan sıklıkta şiddet olayları yaşanmaktadır. Hepimiz, her zaman, her nöbetimizde bu gerçek ile karşı karşıya kalarak hastalarımıza elimizden gelen en iyi şekilde bakmaya çalışsak da iş yükümüze eklenen bu stresin altında, çalışmak durumunda kalıyoruz. Konuşmaya, yaşadıklarımızı paylaşmaya, derdimizi anlatmaya, çözümler aramaya hepimizin ihtiyacı var...İşte tam da bu nedenle bu yıl TATKON 2019 temasını “Yalnız Değilsiniz!” olarak belirledik. Acil servislerin yoğunluğu, çalışma şartları, hemen her gün yüzleştiğimiz zorlukları bu yıl kongremizde daha fazla konuşacağız ve aslında yalnız olmadığımızın bir daha farkına varacağız.

Türkiye Acil Tıp Derneği bilimsel içeriği yoğun ve ilgi çekici konulara odaklanmış yüksek standartlarda bilimsel etkinlikler düzenlemektedir. Son yıllarda standart kongrelerden faklı olarak eğitmen ve katılımcıların daha fazla karşılıklı iletişimde bulunacağı, konusunda deneyimli akademisyenlerin küçük dinleyici gruplarla buluşabileceği kongreler düzenlemektedir. Öğrenmenin ve klinik uygulamalardaki iyileşmelerin ancak bu şekilde tamamlanabileceğini düşünmekteyiz. Bu nedenle TATKON 2019 kongremizde de ana salonlardan, küçük grup eğitimlerine öncelik verdiğimiz belirtmek isterim. Yine TATKON 2019 kongresinde ülkemizde ilk kez TATD tarafından gerçekleştirilen ve çok ilgi çeken INNOVEM, 5 dakika konuşmaları gibi birçok yenilik ve güçlü bir sosyal programlar karşınızdayız. Bunun dışında katılımcılar arasında yakın diyalogların yaşandığı, bilgi ve fikir alışverişlerinin yapıldığı, iş birliklerinin kurulduğu ve en önemlisi arkadaşlıkların pekiştirildiği bir kongre olacaktır. Sizleri keyifli bir sosyal ortam, zengin bir bilimsel içerik ve kendinizi evinizde hissedebileceğiniz rahat ve sıcak bir bilimsel etkinliğe davet ediyoruz. Katılımınız ve desteğiniz acil tıp camiasının da gücü olacaktır.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Ersin AKSAY
Türkiye Acil Tıp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin