2. Liderlik Akademisi

KONGRE TARİHİ
03 Ekim - 05 Ekim 2019

KONGRE ŞEHRİ
Mersin, Türkiye
KONGRE YERİ
Ulu Resort Hotel

KONGRE WEB SİTESİ
www.sitsoakademi.com
DAVET
Saygıdeğer Oda/Borsa Yönetim Kurulu Başkanları,

Kamu ve Özel Sektörün Kıymetli Temsilcileri ve Saygıdeğer Akademisyenler,

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Mersin Üniversitesi, TOBB ETÜ, 15 Kasım Kıbrıs Üniversitesi, Mersin Deniz Ticaret Odası ve İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle 3-5 Ekim 2019 tarihlerinde Ulu Resort Hotel/Mersin'de "II. Liderlik Akademisi" gerçekleştirilecektir.

Liderlik günümüz yönetim stratejileri bağlamında anahtar kavram haline gelmiştir. Liderlerin toplumu etkileme ve yönlendirme becerileri sosyo-kültürel açıdan işletmeleri doğrudan etkilemekte ve kurumsallaşmanın önünü açmaktadır. Liderliğin doğuştan gelen bir yetenek olmadığından hareketle, örgütlü yaşamın gereği olarak oda ve borsa yöneticilerinin/meclis üyelerinin ve personelinin liderlik ve kişisel gelişim eğitimlerini almalarının tüm sosyal paydaşları için olumlu çıktılar yaratacağı düşünülmektedir.

Liderlik Akademisi, iş dünyasının sahadaki temsilcileri ile teorik bilginin aktarımını üstlenen akademisyenlerin bir araya geldiği, bilgi ve deneyim aktarımı ile etkileşimin gerçekleştiği bilgi şölenidir ve bu doğrultuda atılmış ülkemizin en önemli Üniversite-Sanayi İşbirliği adımlarından birini oluşturmaktadır.

2018 yılında, KKTC Başbakanı Sayın Tufan ERHÜRMAN'ın ve TOBB Başkanı Sayın M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU'nun teşrifleriyle ilkini gerçekleştirdiğimiz I. Liderlik Akademisi; 50 farklı kurum/kuruluş, 27 Oda ve Borsa, 310 katılımcı ile 15 Konferans ve Seminer, 20 Çağrılı Konuşmacı ve 11 tebliğ sunumu başarıyla tamamlanmıştır. Etkinlik kapsamında Oda ve Borsalar arasında işbirliği protokolleri imzalanmış, iş insanları arasında çeşitli ticari anlaşmaların ve işbirliklerinin önü açılmış ve akademik bilgi ile iş dünyasının tecrübesi bir araya getirilmiştir. Etkinlik sonrası oluşturulan Çalıştay Sonuç Bildirgesi ise TOBB'a bağlı tüm oda ve borsalara ulaştırılmıştır.

3-5 Ekim 2019 tarihinde daha geniş katılım ve daha kapsamlı eğitim/etkileşim programlarıyla düzenleyeceğimiz II. Liderlik Akademisi'nde; liderliğin ilham veren gücüne ve insanları etkileme becerisine odaklanan çeşitli eğitim-öğretim etkinlikleri, seminerler, akademik oturumlar, paneller, B2B görüşmeler, firma tanıtımları ve liderlik konulu atölye çalışmalarıyla 3 gün boyunca tüm katılımcıların beşeri ve sosyal sermayelerine katkı yapmaları hedeflenmektedir.

Buna ek olarak, TOBB'a bağlı Oda ve Borsalarda görevli Akreditasyon Sorumluları'nın "İyi Uygulama Örnekleri" konulu sunumları ile kurumlararası bilgi ve tecrübe paylaşımı kapsamında olumlu etki yaratılacağı ve akreditasyon süreçlerine katkı sunulacağı öngörülmektedir.

Ayrıca, Liderlik ve Yönetim konulu özgün ve bilimsel çalışmalarıyla Akademisyenlerin etkinliğe katılımları hedeflenmekte ve etkinlik kapsamında sunulacak akademik çalışmalar ile üniversite-sanayi buluşmasının gerçek anlamda ortaya çıkması planlanmaktadır.

Liderlik ve Yönetim kavramları çerçevesinde son gelişmeleri paylaşmak, tartışmak ve literatüre katkı sağlamak için siz değerli katılımcıları 3-5 Ekim 2019 tarihlerinde etkinliğimize bekliyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla.

DÜZENLEME KURULU

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin