2. Tıbbi ve Uygulamalı Aromaterapi Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
22 Haziran - 23 Haziran 2019

KONGRE ŞEHRİ
Konya, Türkiye
KONGRE YERİ
Dedeman Otel

KONGRE WEB SİTESİ
www.ankahed.org.tr
DAVET
Değerli Meslektaşlarımız,

Ankara Aile Hekimliği Derneği-Ankahed olarak üyelerimizden gelen talep ve keşfedilmemiş bir alan olan bitkilerin şifaları yönlerinin ortaya çıkması açısından, Fitoterapi kursundan sonra Aromaterapi sempozyumu ile kurslarımıza devam ettik. Sonrasında ise 1. Ankara Tıbbi Uygulamalı Aromaterapi Sempozyumunu başarı ile gerçekleştirdik.

Aromaterapi, bitkilerin tamamen organik olan yaprağı, kökü ve çiçeğinden damıtma yani distilasyon tekniği ile çok yoğun olarak elde edilen uçucu yağ özlerini kullanarak hastalıkları önlemek veya oluşmuş hastalıklarda vücudun bağışıklığını güçlendirerek kendi savunma sistemini desteklemek için kullanılan bir teknik olarak bilinir.

Aromaterapi yeni bir kavram gibi algılansa da çok eski çağlarda, tıp biliminin kurucuları tarafından keşfedilmiş ve literatüre geçirilmiş oldukça eski bir tıbbi yöntemdir.

Gelen istek ve talepler doğrultusunda Sempozyumumuzu Anadolu’ya açmaya karar verdik. Bu çerçevede Ankara’dan sonra şimdide Konya Aile Hekimliği Etkinlik Derneği (KonAHED) ile birlikte ortak sempozyumda Konya'dayız.

Sempozyum boyunca bizlere değerli Eczacımız Hülya KAYHAN eşlik edecek.

Ecz. Hülya Kayhan 1995 yılında Eczacılık Fakültesi’nden mezun olarak, Farmasotik Teknoloji alanında yüksek lisans yapmak üzere Londra’ya gitti. University of London King’s College’deki yüksek lisans eğitimi boyunca, Aromaterapi ve Fitoterapiyi kapsayan alternatif tedavi dersleri aldı. Aromaterapi, oldukça ilgisini çekti ve çalışmalarını bu alanda yoğunlaştırmaya başladı. Bu alanda ülkemizde sayısız çalışmaya ve eğitime imza attı.

Kendisi ile ekibi bu sempozyum ve kurs sırasında bizlere eşsiz bir deneyim yaşatmayı vaat ediyor. Bilimin ışığında çok değerli bilgi aktarımlarıyla ufkumuzu genişletmeyi ve farklı bir bakış açısı yaratmayı istiyorlar.

ANKAHED ve KonAHED ortaklığın da yapılacak bu organizasyon ''22- 23 Haziran 2019'' tarihlerin de Konya Dedaman Hotel de yapılacaktır.

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin