2. Uluslararası Bankacılık Kongresi

KONGRE TARİHİ
19 Nisan - 20 Nisan 2019

KONGRE ŞEHRİ
Çorum, Türkiye
KONGRE YERİ
Hitit Üniversitesi

KONGRE WEB SİTESİ
bankacilikkongresi.hitit.edu.tr
DAVET
Değerli Bilim İnsanı,

Bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz “2. Uluslararası Bankacılık Kongresi” ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda bilim insanının katılımı ile 19-20 Nisan 2019 tarihleri arasında Hitit Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bankacılık ve Finans Bölümü’nün ev sahipliğinde Çorum’da gerçekleştirilecektir. Değerli bilim insanları ve sektör temsilcilerinin konferans ve söyleşi ile katılım sağlayacağı kongremizde sizi de aramızda görmekten ve bir arada olmaktan onur duyacağız.

Kongre, bankacılık sektörünün tüm aktörleri ile bankacılık alanında akademik çalışma sürdüren bilim insanlarını Türkiye’de bir araya getirerek, son gelişmelerin ve güncel sorunların tartışılabileceği bir ortam sunmayı amaçlamaktadır.

Eğitim kurumlarının başarısı teorik bilgilerin uygulamaya geçirilme düzeyiyle yakından ilgilidir. Bu çerçevede, Türkiye’de “Bankacılık” alanında eğitim veren üniversitelere her geçen gün yenisi eklenirken, bu alandaki yüksek lisans ve doktora programlarının sayısı da artmaktadır.

Bu programlar kuşkusuz, bir taraftan bankacılık sektörüne yetişmiş ve nitelikli işgücü kazandırırken, diğer yandan da akademik alanda uzmanlaşmış akademisyenlerin yetiştirilmesine katkı sağlamaktadır.

Türkiye’de bankacılar ve çeşitli üniversitelerden katılımcıların yer alacağı bu kongrenin, özellikle akademisyenler ve bankacılar arasında iletişim kurulması, ortak çalışma olanaklarının ortaya çıkarılması ve alanla ilgili gelişmiş yerleşik bilimsel değerlerin geliştirilmesi noktasında önemli bir platform olma özelliğinde olacağını düşünmekteyiz. Aynı zamanda uygulamacılar ile akademisyenlerin bir araya geleceği bu etkinlikte sinerji yaratan çok sayıda işbirliğinin de doğması söz konusu olacaktır.

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin