2. Uluslararası KBRN Kongresi

KONGRE TARİHİ
27 Kasım - 29 Kasım 2019

KONGRE ŞEHRİ
Ankara, Türkiye
KONGRE YERİ
AFAD Konferans Salonu

KONGRE WEB SİTESİ
cbrn2019.afad.gov.tr
DAVET
Değerli Katılımcılar,

Ülkemizde ilk kez 2017 yılı Aralık ayında Başkanlığımızca düzenlenen I. Uluslararası KBRN Kongresi yerli ve yabancı pek çok bilim insanı, öğrenci, kamu ve özel sektör temsilcisini bir araya getirmiş, KBRN tehdit ve tehlikeleri konusunda farkındalık yaratmayı başarmıştır.

Bu yıl 27-29 Kasım tarihlerinde ikincisini düzenleyeceğimiz II.Uluslararası KBRN Kongresi’ne sizleri davet etmekten büyük onur ve mutluluk duyuyoruz. Ulusal ve uluslararası düzeyde çok değerli katılımcıların bilgi ve tecrübelerini paylaşacağı kongre, Türkiye’de afet ve acil durumların müdahale ve koordinasyonundan sorumlu olan İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından alanında uzman personel ve akademisyenlerin katkılarıyla düzenlenmektedir. II. Uluslararası KBRN Kongresi Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer alanlarda çalışan paydaşlarımızı bir araya getirerek; güncel tehditlere karşı yeni yaklaşımların tartışılmasını amaçlamaktadır.

II. Dünya Savaşında nükleer silahların kullanılmasıyla büyük sivil kayıpların verildiği ve hedef kitlenin değişerek askeri unsurlardan sivil unsurlara kaydığı görülmüştür. Son yıllarda Ortadoğu’da yaşanan çatışmalarla birlikte kimyasal silahların sık sık gündeme gelmesi KBRN konusunun önemini arttıran bir başka olgu olmuştur.

KBRN alanındaki tehdit ve tehlikelerin yanı sıra güncel teknolojik gelişmeler ve bilimsel çalışmalar hakkında oturumların yer aldığı kongrede; akademik çalışmalara sözlü ve yazılı bildiri olarak yer verilecektir. Ayrıca, KBRN alanında faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası üretici firmalar, stantlarda ürünlerini sergileme ve katılımcılara tanıtma imkânı bulacaklardır. Kongrenin son gününde ise AFAD İlk Müdahale ekipleri tarafından bir KBRN olay müdahale demonstrasyonu yapılacaktır.

KBRN alanındaki çalışmaları ve tecrübeleriyle Kongreye katkı sunacak tüm katılımcıları aramızda görmeyi ümit eder, 27-29 Kasım 2019 tarihlerinde Ankara’da buluşmak dileğiyle saygılarımızı sunarız.

II. Uluslararası KBRN Kongresi Sekreteryası

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin