3. SADA Uluslararası Sanat Sempozyumu ve Sergisi

KONGRE TARİHİ
28 Kasım - 29 Kasım 2019

KONGRE ŞEHRİ
Ankara, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
www.sadasempozyum.com
DAVET
Sanat ve Dil Araştırmaları (SADA) Enstitüsü’ne hoş geldiniz!

Kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu olan SADA Enstitüsü 2012 yılında, "birlikte düşünebiliriz" mottosuyla faaliyetlerine başladı. Enstitünün başlıca amacı, “sanat ve dil araştırmalarına olan ilgiyi, toplumsal fayda sağlayacak bir çıktıya dönüştürmek”. Bu doğrultuda enstitü; sanatçılar, akademisyenler ve uzmanlarla işbirliği yaparak çeşitli girişimleri hayata geçirmektedir.

SADA Enstitüsü, 2018 yılında başlayan ve düzenli olarak devam etmekte olan “Uluslararası SADA Disiplinlerarası Sanat Sempozyumu” sayesinde, kurumsallaşma ve sanat çevresinde kapasite inşası sürecine güçlenerek devam etmektedir. Uluslararası ve yerel çevrelerden oluşan sempozyum kurulları, sürecin başarılı şekilde ilerlemesi için yoğun emek sarf etmekte, sempozyumun akademik ayağı ise uluslararası dergilerle desteklenmektedir.

Faaliyet planlarını hedefinden şaşmayacak kadar sağlam, ancak sürecin ortaya koyduğu sonuçlara göre de şekil alabilecek kadar esnek tutmaya çalışan enstitü, tüm kişisel/zümresel çıkarların ötesinde, toplumsal faydayı merkeze koyarak bu doğrultuda hareket etmektedir. Özellikle genç sanatçı ve araştırmacılara destek olarak onlara alan açabilmek, enstitünün başlıca hedefleri arasında yer almaktadır.

Sanatın diğer bilimlerle olan ilişkisini güncel yaklaşımlarla ele almak için 2018 yılında I. SADA , 2019 yılında II. SADA sempozyumunu düzenlemiştik. Bu sene, yine disiplinlerarası sanatı ele almak için sizleri 28-29 Kasım 2019 tarihleri arasında Artsürem Bilim Sanat’ta gerçekleşecek olan Uluslararası Disiplinlerarası Sanat Sempozyumu ve Sergisine davet etmekten onur duyuyoruz. Kasım'da Ankara’da görüşmek dileğiyle…

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin