3. Uluslararası Multidisipliner Akademik Çalışmalar Sempozyumu-IMASES 2019

KONGRE TARİHİ
19 Nisan - 21 Nisan 2019

KONGRE ŞEHRİ
İzmir, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
www.imases.net
DAVET
Günümüz dünyasında yaşanan gelişmeler, bilim dünyasını geleneksellikten uzaklaştırarak, disiplinler arası çalışmaları öne çıkaran bir sürece doğru evirmiştir. Disiplinlerin kendi çalışma alanlarının ve uzmanlaşmalarının getirdiği bilgi birikimi ve yoğunluğunun, bilimsel ortamda birleştirilerek ve etkileşimleştirilerek tartışılması, bilimsel bilginin niteliğini arttırmaktadır. Etkileşim içerisinde olmayan ve keskin sınırlar içinde araştırma yapan disiplinler, kendini tekrarlama ve farklı olay ve olgular arasında ilişki kuramama gibi durumlara düşebilmekte ve yeni fikir ve kavramların oluşmasını ve yeni stratejiler geliştirilmesini sekteye uğratabilmektedir.

Çok alanlı olarak kavramsallaşan “multidispliner” sözcüğü, bugün bilimsel platformların ana temasını oluşturur hale gelmiştir. Bu bağlamda bu uluslararası sempozyum; dünyanın farklı bölgelerinden gelen bilim insanlarını bir araya getirmeyi, eğitim, fen, sosyal, sağlık, güzel sanatlar ve spor bilimleri arasında bir köprü kurarak etkileşim kurdurmayı, farklı disiplinlerden gelen belirli sayıdaki uzman grubun belirli temalar altındaki bilimsel sorularını tartışmaya açmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

Bu kapsamda sizleri 19-21 NİSAN 2019 tarihleri arasında Süleyman Demirel Üniversitesi ve Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Dergisi destekleriyle, YENİ AKADEMİK TEŞVİK YÖNETMELİĞİNE UYGUN olarak düzenlenecek olan III. Uluslararası Multidisipliner Akademik Çalışmalar Sempozyumu’na (IMASES 2019) davet etmekten mutluluk ve onur duyuyoruz.

Sempozyumda kabul edilen ve sunulan bildirilerin tam metinleri, hakemlik sürecinden geçtikten sonra, tercihlerine göre ya, yeni Akademik Teşvik Yönetmeliğine uygun olarak ISBN'li sempozyum bildirileri kitabında ya da Uluslararası Yayınevinden Kitap bölümü olarak yayımlanacaktır. Ayrıca Sosyal ve Eğtim Bilimleri için Uluslararası Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Dergisi’nde uluslararası makale olarak, ücretsiz yayımlanma imkanı da katılımcılara sağlanacaktır. Bütün bildiriler çift kör-hakem süreciyle değerlendirilecektir. Sunulmayan bildiriler KESİNLİKLE yayımlanmayacaktır. Bir kişinin sadece bir eseri kitap bölümü olarak yayımlanabilir. Kitap bölümünün yayımlanabilmesi için iki hakemin olumlu raporu aranacaktır.

Sempozyumdaki bildiriler İngilizce, Türkçe ve Almanca olarak yazılabilir ve sunulabilir. Katılımcıların bildirilerini 15 dakikayı geçmeyecek süre ile sözlü olarak sunmaları beklenmektedir. Katılımcılar arzu ettikleri takdirde İnternet üzerinden Online Sunum ile katılım sağlayabileceklerdir. Online Sunumlar Skype üzerinden canlı olarak yapılacaktır. Online Sunumlarda katılım belgesi, sempozyum sonunda mail yoluyla katılımcılara ulaştırılacaktır.

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin