4. Bozyaka Mide Kanseri Cerrahisinde Güncel Durum Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
11 Aralık - 12 Aralık 2020

KONGRE YERİ
Online

KONGRE WEB SİTESİ
www.midekansericerrahisi2020.com
DAVET
Değerli Meslektaşlarım;

Bilindiği gibi mide kanseri dünyada kansere bağlı ölümlerde ön sıralarda gelmektedir. Tedavisinde cerrahi tedavi köşe taşı olup Batı ve Doğu yaklaşımında farklılıklar bulunmaktadır. Daha önce 2012, 2016 ve 2018 yıllarında düzenlediğimiz mide kanseri ve cerrahi tedavisinde son gelişme ve yenilikleri içeren ve geleneksel hale gelen “Bozyaka Mide Kanseri Cerrahisinde Güncel Durum Sempozyumu”nun dördüncüsünü 11-12 Aralık 2020 tarihlerinde Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tıp Fakültesi işbirliği ve Ege Bölgesi Cerrahi Derneği katılımı ile gerçekleştirmeyi planlamış bulunmaktayız.

Ne yazık ki tüm dünyada ağır yıkımlara sebep olan Covid-19 pandemisi nedeniyle bu yılki sempozyumumuzu yüzyüze değil ONLINE olarak yapabileceğiz. Sempozyumumuzun ilk oturumunda, dünyada mide kanser cerrahisinin önde gelen hocalarından olan ve ülkemizde mide kanseri cerrahisinin gelişmesinde önemli katkıları olan Prof. Dr. Mitsuru SASAKO Japon bakış açısı ile mide kanserinde endoskopik ve cerrahi tedavide güncellemeleri içeren geniş bir sunum yapacaklar. Sonrasında, ülkemizin farklı üniversite ve hastanelerinden alanında deneyimli hocalarımızın katılımı ile olgu ve makale sunumlarını da içeren oturumlarda ülkemizde mide kanseri ve cerrahisinde güncel durum ele alınacak olup ayrıca sözel bildiriler sunulacak ve tartışılacaktır.

Tüm meslektaşlarımızı Covid-19 pandemisi ile mücadelemizin yanında bilimsel çalışmalarımızı da yürütmek, mide kanseri ve cerrahisinde güncel son bilgilere ulaşmak için sempozyumumuza davet ediyor, pandeminin bir an önce sona ermesi ve YÜZYÜZE sempozyumlarda buluşmak dileğiyle saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Enver İLHAN

Sempozyum Başkanı

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin