4. Uluslararası Girişimcilik İstihdam ve Kariyer Kongresi

KONGRE TARİHİ
17 Ekim - 20 Ekim 2019

KONGRE ŞEHRİ
Bodrum, Muğla, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
gik.mu.edu.tr
DAVET
Günümüzde gelişmiş toplumlarda girişimciliğin toplumsal bir yaşam tarzı olduğu ve çok geniş kitlelere yayıldığı ve geniş kitleler tarafından tartışıldığı görülmektedir. Girişimcilik her dönemde toplumların gelişmesinde önemli bir yere sahip olmuştur. Fakat özellikle içinde yaşadığımız bilgi ve iletişim çağında ise girişimci ve girişimciliğin önemi daha da artmaktadır. Çünkü girişimcilik ekonomik kalkınma, istihdam oluşturma, sosyal ve toplumsal gelişmenin temel faktörü olarak değerlendirilmektedir. Girişimcilik aynı zamanda bütün kesimler tarafından önemli bir kariyer alternatifi olarak da kabul edilmekte ve tartışılmaktadır.

Temel faktörü insan olan işgücü piyasasının dinamik yapısı küreselleşme ve beraberinde getirdiği hızlı teknolojik gelişmeler ile birlikte daha da değişken hale gelmiştir. Küreselleşen dünyada sınırlar ortadan kalkmış, bu da işgücünün hareketliliğini ve ülkelerarası etkileşimi arttırmıştır. Bu durum ulusal işgücü piyasasını etkileyen bağımsız değişkenlerin sayısını artırarak, uygulanacak politikalarda değişimi zorunlu hale getirmiştir. İşgücü piyasalarının önemli göstergelerinden olan ve işgücü faktörünün üretim sürecine dahil edilmesini anlamına gelen istihdamı artırmak üzerine de birçok çalışma yapılmaktadır. Bu çalışmalar içerisinde Girişimcilik önemli bir yer tutmaktadır.

Bu bağlamda bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceğimiz Kongre; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ev sahipliğinde Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Girişimcilik ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi, Kariyer Planlama ve Mezunlarla İlişkiler Koordinatörlüğü ve Girişimcilik Topluluğu işbirliği ile ve birçok kurum ve kuruluşun da desteği ve işbirliği ile 17-20 Ekim 2019 tarihlerinde Bodrum Vogue Hotel’de yapılacaktır. Kongre’nin ana teması “nitelikli girişimcilik, nitelikli istihdam ve nitelikli işsizlikle mücadele” olarak belirlenmiş ve akademik çevreler, iş dünyası ve kamu kurumları tarafından girişimcilik, istihdam ve kariyer konularının tartışılacağı kongreyi onurlandırmanızı dileriz.

Prof. Dr. Mehmet MARANGOZ
Kongre Düzenleme Kurulu Adına

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin