TNTD Nükleer Kardiyoloji Güncel Durum ve Yenilikler Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
15 Kasım - 16 Kasım 2019

KONGRE ŞEHRİ
İzmir, Türkiye
KONGRE YERİ
Swissotel Büyük Efes

KONGRE WEB SİTESİ
www.tsnm.org
DAVET
Değerli meslektaşlarımız,

15-16 Kasım 2019 tarihinde İzmir’de yapılacak olan “Nükleer Kardiyoloji: Güncel Durum ve Yenilikler” konulu Sempozyumumuzu duyurmaktan mutluluk duyarız.

Son yıllarda nükleer onkolojide olduğu gibi konvansiyonel nükleer tıp çalışmalarımızın ve günlük nükleer tıp pratiğimizin önemli bir bölümünü oluşturan nükleer kardiyoloji alanında da önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Gerek yazılım gerekse donanımsal yenilikler ile daha düşük doz radyasyon maruziyeti ile daha hızlı ve daha ayrıntılı görüntüler alınmasını mümkün olmaktadır. Bu sayede nükleer kardiyolojik çalışmalarının kalite ve güvenirliliği ile birlikte hasta konforu da artmaktadır. Kardiyak radyonüklid görüntülemede yeni SPECT ve PET radyofarmasötiklerinin yakın gelecekte günlük hayata girmesi ile birlikte nükleer kardiyolojide önemli değişiklikler yaşanacağı öngörülmektedir. Ayrıca son yıllarda tıp dünyasında da gündeme gelen “Yapay Zeka” nükleer kardiyoloji uygulamalarında da geleceğimizi şekillendirecek gibi gözükmektedir.

Bu sempozyumda tüm bu güncel gelişmelerin ışığında başta “Nükleer Kardiyoloji Çekirdek Grubu” üyeleri olmak üzere nükleer tıp uzmanlarımız ile birlikte kardiyoloji ve radyoloji uzmanlarının da değerli katkılarıyla multi-disipliner bir program oluşturmayı amaçladık. Güncel bilgiler eşliğinde, olgu tartışmaları ve raporlamaya ilişkin örneklerle zenginleşen bilimsel programın genç meslektaşlarımızın yanı sıra birikimlerini tazelemek isteyen tüm nükleer tıp hekimlerinin ilgisini çekeceğini düşünmekteyiz. Aynı zamanda sektör temsilcileri ile bir araya gelmek için uygun bir ortam oluşturacak bu organizasyonun tüm katılımcılar için hoş vakit geçireceği verimli bir zaman dilimi olmasını ümit ederiz.

TNTD Yönetim Kurulu adına
Prof. Dr. Gamze Çapa Kaya

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin