Türk Oftalmoloji Derneği 53. Ulusal Kongresi

KONGRE TARİHİ
06 Kasım - 10 Kasım 2019

KONGRE ŞEHRİ
Antalya, Türkiye
KONGRE YERİ
Rixos Sungate Otel ve Kongre Merkezi

KONGRE WEB SİTESİ
www.todnet.org/kongre2019
DAVET
Değerli Meslektaşlarım,

Türk Oftalmoloji Derneği 53’üncü Ulusal Kongresi, güzide şubelerimizden İzmir’in katkıları ile 6-10 Kasım 2019 tarihleri arasında cennet Antalya’mızın güzel beldesi Kemer’de Rixos-Sungate Otel ve Kongre Merkezinde yapılacaktır. Önceki yıllarda birçok Ulusal Kongremizi başarıyla düzenlediğimiz Rixos-Sungate Otel ve Kongre Merkezi, kısa bir süre önce büyük ölçüde yenilenerek ve ayrıca verdiği uygun fiyatlarla da, günümüzün zor ekonomik koşullarında Kongremiz için mükemmel bir seçenek olmuştur. Sağladığı 800 civarındaki oda kullanımıyla Rixos-Sungate Otel konaklama ihtiyacını büyük ölçüde karşılayarak üyelerimizin rahatlığı açısından önemli bir avantaj yaratmaktadır.

Son yıllarda bir taraftan Sağlık Bakanlığının kongre sponsorluklarında uyguladığı önemli ölçüdeki kısıtlamalar diğer taraftan zorlaşan ekonomik koşullarda endüstri firmalarının bütçelerindeki küçülmeler nedeniyle Kongre organizasyonları, birden fazla alternatif planların geliştirilmesi ve bütçenin çok iyi bir şekilde yönetilmesini gerektirmektedir. Bildiğiniz gibi son dönemde, başka branşlarda birçok tıp kongresi ya çok küçülerek yapılabildi ya da iptal edildi. Biz, TOD olarak bugüne kadar bilimsel toplantılarımızı herhangi bir küçülme ya da iptal olmaksızın gerçekleştirmeyi başarabildik. Bu Kongremizde de söz konusu zorlukların aşılabilmesi ve ayrıca bilimsel ve sosyal programın kusursuz bir şekilde oluşturularak sizlere sunulabilmesi için çok yoğun bir tempoda ve olası tüm senaryolara karşı önlem alacak şekilde hazırlık yapıyoruz.

Ulusal Kongremiz, diğer toplantılarımızın birçok özelliğini bünyesinde toplayarak, meslektaşlarımızın bilgilerini, deneyimlerini, görgülerini paylaştıkları; diğer taraftan sosyal programlar içinde birbirleriyle hasret giderdikleri, yeni meslektaşlarıyla tanışarak kardeşlik kurdukları bir şölen özelliğindedir. Kongremiz, Derneğimizin en önemli hedeflerinden olan Oftalmologların eğitimi konusunda, çok önemli bir fırsat yaratmaktadır. Yurtdışından davetli, konularında ünlenmiş meslektaşlarımızla bilgi aktarımını gerçekleştirirken, Ülkemiz Oftalmolojisinin ve Ulusal Kongremizin çağdaş düzeyini de yabancı meslektaşlarımıza gösterebilme fırsatı bulmaktayız. Yabancı Konuşmacıların Kongremize renk katacağını düşünüyoruz. Bilimsel gelişmenin temel unsurlarından biri olan tıp endüstrisi, tıbbın uygulayıcısı olan hekimlerle, kongremizin elit ortamında bir araya gelmekte ve burada oluşan düşünce paylaşımından yeni fikirler ve ufuklar doğmaktadır. Oftalmoloji Endüstrisinin, Derneğimizle olan saydam, ilkeli, karşılıklı saygıya dayanan yakın işbirliğinin kongre ve toplantılarımızın başarısındaki rolünü memnuniyetle görmekteyiz.

Kongremizin bilimsel ve sosyal programının kusursuz ve her yönden başarılı olabilmesi için tüm Birimlerimiz ve organizasyon firması Ulusal Kongre Organizasyon Komitesinin koordinatörlüğünde büyük bir uyum içinde ve var güçleriyle çalışmaktadırlar. Kendilerine yürekten teşekkür ederim. Yıllardır kanıtlanmış başarısıyla endüstrimizin en önemli odak noktası haline gelmiş Ulusal Kongremize bu yıl da çeşitli sponsorluklarla katkı sağlayacak firmalarımıza şimdiden teşekkür ederim.

İlk gün Birim İleri Eğitim Programları (BİLEP) ile başlayacak Kongremiz, bir kısmı interaktif olmak üzere Paneller, Kurslar, Endüstri Destekli Toplantılar (Uydu Sempozyumu, Uzmanına Danış, Endüstri Araştırma Toplantısı), Keynote Konferansları, Sözlü Bildiri oturumları, BAK’lar, Onur Konferansları, SOE Konferansı, FFA Kulübü ve yabancı konuşmacı toplantıları etkinlikleriyle çok çeşitli ve zengin bir bilimsel programı hizmetinize sunacaktır. Geleceğimiz olarak gördüğümüz Genç Oftalmologlarımız, Kongre boyunca kendilerine tahsis edilen bir toplantı odasında, görev saatleri dışında yabancı misafirleri ile bir araya gelerek, hem bilimsel konuları daha geniş tartışabilme hem de ileride uluslararası ilişkilerde çok büyük yararlar sağlayabilecek önemli dostlukların oluşturulması fırsatını bulabileceklerdir.Yoğun bilimsel toplantı yorgunluğunu atabilmeniz ve dostlarınızla hasret gidermeniz, yeni dostluklar oluşturabilmeniz için sosyal program komitemiz, çok güzel bir sosyal programın organizasyonunu titizlikle yapmaktalar.

Sevgili Meslektaşlarım, Kongremiz sizlerin değerli katılımlarıyla anlam kazanmakta ve amacına ulaşmaktadır. Kongremize göndereceğiniz bilimsel çalışmalarınız, bilimsel tartışmalarda katkılarınız ve sosyal ortamlardaki varlığınızla Kongremize renk katacaksınız.

Önceki Kongrelerimiz gibi 53. Ulusal Kongremizin de Derneğimizin şanlı tarihine yakışır bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için var gücüyle çalışan, UKOK’a, Birimlerimize, Kongreye destek olan oftalmoloji endüstrisine, Kongremizin kusursuz olabilmesi için var gücü ile çalışan Global organizasyon firmasına ve kongre merkezi yetkililerine, katılımlarıyla Kongremizi onurlandıracak olan tüm Meslektaşlarıma Türk Oftalmoloji ailesi adına minnet ve şükranlarımı sunarım.

Türk Oftalmoloji Derneği’nin bu en önemli ve büyük etkinliğine, 53. Ulusal Kongremize sizleri davet etmekten büyük bir mutluluk ve onur duyarım.

TOD 53. Ulusal Kongresinde görüşmek dileğiyle hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım.

Prof. Dr. Osman Şevki Arslan
Kongre Başkanı
Türk Oftalmoloji Derneği Genel Başkanı
TOD MYK Adına

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2020 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin