Uluslarası Ekonomi Toplum ve Kültür Sempozyumu

KONGRE TARİHİ
14 Şubat - 17 Şubat 2019

KONGRE ŞEHRİ
Amasya, Türkiye
KONGRE WEB SİTESİ
ekonomikultur.amasya.edu.tr
DAVET
Mal ve hizmetlerin üretim, tüketim ve bölüşüm süreçlerinde, birey ve toplulukların eylemlerini toplumsal zeminde inceleyen bir bilim dalı kabul edilen ekonomi, her toplumun sosyal yaşamının temel belirleyenlerinden birisi olarak, bireylerin, toplumların ve hatta devletlerin varlık koşuludur. İnsan tarafından ve kültür içinde oluşturulan ekonominin arkasında insan vardır ve dolayısıyla da ekonomik unsurlarla sosyo-kültürel unsurlar bir aradadır. Ekonomi, diğer tüm toplumsal olaylarla neden-sonuç ilişkisi içinde makro bir yapıdır ve bu nedenle de başlangıcından bugüne ekonomiyi anlama çabası sosyo-kültürel yapıyı ve sosyo-kültürel hayatı anlama çabası da ekonomiyi anlamayı gerektirmiştir.

Uluslararası Ekonomi, Toplum ve Kültür Sempozyumu, ekonomi olgusunu, sosyo-kültürel zemin üzerinden çoklu bir bakış açısıyla bilim insanları tarafından ele alınmasını amaçlamaktadır. Bu çaba, ekonomiyi oluşturan ve ekonomiden doğrudan etkilenen insan için giderek artan dünya nüfusu, yaşanan ekonomik krizler, paylaşım savaşları gibi birçok faktör göz önüne alındığında oldukça anlamlıdır.

Uluslararası Ekonomi, Toplum ve Kültür Sempozyumu, ekonomi olgusunu başta kültürel sermaye olmak üzere, üretim, tüketim, dağıtım, ticaret, değişim ve bölüşüm gibi değişik boyutlarıyla tartışmayı amaçlamıştır. Mantık, matematik, istatistik, tarih, doğa bilimleri, felsefe, sosyoloji, hukuk, sağlık, edebiyat, psikoloji, eğitim ve antropoloji disiplinlerinin inceleme zemininde konu bütün ayrıntılarıyla ele alınmaya çalışılacaktır.

Sempozyum, Üniversitemiz ev sahipliğinde ilki 2016 Aralık ayında “Göç”, 2016 Aralık ayında “Savaş” temasıyla gerçekleşen Kültür temalı sempozyumların üçüncüsüdür. "Uluslararası Ekonomi, Toplum ve Kültür" Sempozyumu 14-15-16-17 Şubat 2019 tarihleri arasında Amasya’da gerçekleştirilecektir. Sempozyum dili Türkçe ve İngilizcedir.

Bu sempozyumda sunulan bildiriler, basım için gerekli düzeltme ve düzenlemelerin yazarlarınca yapılmasının ardından, e-bildiri kitabı olarak yayımlanacaktır.

Sempozyumumuz, YÖK’ün Akademik Teşvik için belirlediği Uluslararası Sempozyum Kriterleri’ni taşımaktadır.

Ekonomi, Toplum ve Kültür Sempozyumu ile ilgili belirlenen tarihlerde kurulumuza ulaşacak bildiriler ana temalarına göre gruplandırılacak, oturumlara buna göre şekil verilecektir.

14-15-16-17 Şubat 2019 tarihleri arasında düzenleyeceğimiz "Uluslararası Ekonomi, Toplum ve Kültür" Sempozyumunda siz değerli bilim insanlarını Amasya’da ağırlamak bizleri onurlandıracaktır.

Ekonomi, Toplum ve Kültür Sempozyum organizasyonuna destek veren tüm kurumlara ve bilim insanlarına şimdiden teşekkür eder saygılar sunarız.

Sempozyum Düzenleme Kurulu

KONGREUZMANI.COM veritabanında kayıtlı etkinliklere ait tarih, yer ve diğer içerik detayları ilgili yıl içerisinde yetkili kurum tarafından değiştirilebilir. Lütfen etkinliğe ait resmi web sitesinden güncel bilgileri teyid ediniz. HATA BİLDİR: Bu etkinlik detaylarında hata varsa bize iletebilirsiniz.

Yorumlar


Takvime Ekle Google Outlook iCal
bir minduce projesidir
copyright 2010-2021 ©   |   kullanım koşulları & gizlilik
Kongre Ekle Eklenecek kongrenin bilgilerini giriniz.
Bizi Facebook'ta Takip Edin